וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החיבור הכי חשוב שקורה בליל הסדר

27.3.2018 / 8:34

נתקעתם בפקקים, הצטופפתם סביב השולחן והאווירה מתקררת עם האוכל? זה הזמן למזוג כוס חמישית, לגרד לרגע את שכבת הציניות ולראות את עצמנו ואת המשפחה מזווית אחרת לגמרי

צילום מסך

ליל הסדר. כמדי שנה אנחנו תקועים בהמונינו בפקקים, מצטופפים יחד סביב שולחן החג, ובכל זאת מוכנים לשים הכול בצד, כדי לנשום מעט אווירה משפחתית יקרה. רוח החג מנצחת - היא מכריעה כמעט כל איום ביטחוני, כל סיפור טרור, אפילו מאבקים פוליטיים.

רצון משותף לקשר טוב בינינו מספק לנו מרץ לטרוח, לנקות, לקנות, לבשל, וכל זה כדי לשבת סביב השולחן וליהנות יחד. אחרי הכוס השלישית הרצון הזה מתנגש עם המציאות. השיחה מנומסת מדי, האורחים קצת מעצבנים, הטקס מעייף והאווירה מתקררת עם האוכל. מתחדדת ההבנה שהרגש שאנחנו מחפשים אינו בנמצא.

הוא שם. הוא רק מחכה שנגרד קצת את השכבה הדקה והמאובקת מעל הלב, שנחשוף את ה"חמץ" שמעכיר את היחסים בינינו ומונע מאיתנו להרגיש טוב באמת. ברגע שנצליח לראות בעיני רוחנו תמונה טובה חרף התחרותיות, הביקורת והאדישות, נחזיק בתמונה הזו ולא נרפה, היא תהפוך למציאות ו"נצא" מהרגשת הפירוד, נצא מ"מצרים".

אנחנו עם מיוחד במינו. מיוחד ביכולת שלו להתאחד ולעקור את "האגו" שמכרסם בנו מבפנים, האגו שמושל בנו ומפריד בינינו. אילו רק נפתח דאגה זה לזה כשם שאנחנו דואגים לילדינו, נקבל מהזולת הרגשת ביטחון כה חזקה, שבכוחה לבטל ולו לרגע מחשבה על עצמי. אז יוכל להתעורר כוח כל כך חזק, כוח של חיבור שבאמצעותו נוכל לפרוץ את החומות בינינו ולצאת לחופשי מהשעבוד של כל אחד לעצמו.

אלה לא רק מילים יפות. בידינו השיטה לחיבור, חכמת הקבלה, שבעזרתה אנחנו יכולים ללמוד איך לבער מתוכנו את שהחמיץ. זוהי המתנה שקיבלה האומה שלנו, זה היסוד שלנו. בואו ונממש אותו ונעביר אותו לעולם.

רוצים לקרוא עוד על פסח לפי חכמת הקבלה? לחצו כאן

חג שמח!

קבלה לעם היא עמותה ללא כוונות רווח, שמטרתה להנגיש את לימודי חכמת הקבלה ואת תרומתה המעשית לכל אדם ולכל אורח חיים. כדי להתרשם ממפגש מבוא לקורס יסודות הקבלה, תוכלו לשריין מקום כאן.

וואלה! NEWS בשיתוף קבלה לעם
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully